Organ prasowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

W najnowszym numerze biuletynu

Powstanie styczniowe – mimo militarnej porażki – zajmuje szczególne miejsce w naszej historii. Było największym z polskich powstań narodowych końca XVIII i XIX w., stoczono w nim aż 1200 potyczek, a w szeregach powstańczych walczyło ponad 200 tys. ochotników, ze wszystkich – co warto podkreślić – warstw społecznych.

Redakcja

Biuletyn Informacyjny AK

Powstanie styczniowe – mimo militarnej porażki – zajmuje szczególne miejsce w naszej historii. Było największym z polskich powstań narodowych końca XVIII i XIX w., stoczono w nim aż 1200 potyczek, a w szeregach powstańczych walczyło ponad 200 tys. ochotników, ze wszystkich – co warto podkreślić – warstw społecznych. Zapraszamy do zapoznania się z treścią najnowszego numeru Biuletynu Informacyjnego, a w nim m.in. Tadeusz Kondracki w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – pisze o jego przyczynach.

Ponadto Agata Czajkowska pisze o niemieckiej zbrodni wojennej na Pomorzu – w Lesie Szpęgawskim, Andrzej Borcz zaś rozwiewa wątpliwości wokół zagadkowej lokalizacji pola zrzutowego w Rakszawie oraz o najnowszych odkryciach w rakszawskim lesie „Brzeźnik”.

Biuletyn Informacyjny AK Nr 01/2023
Skip to content