Organ prasowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Apel o wsparcie dla Studium Polski Podziemnej w Londynie

APELUJEMY o pomoc w naszej walce o ocalenie Studium Polski Podziemnej w Londynie i jego archiwów.

Redakcja

Biuletyn Informacyjny AK

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Studium Polski Podziemnej, 
Nie widząc innej drogi ratunku dla Studium Polski Podziemnej w Londynie – najważniejszego polskiego archiwum Armii Krajowej poza Polską, zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszych postulatów wysuwanych do Władz Instytutu i Muzeum im. Gen. Sikorskiego. 

Prosimy o zapoznanie się z załączonym Listem Otwartym oraz 10. Postulatami, które wiele miesięcy temu zostały skierowane do Władz Instytutu i Muzeum im. Gen. Sikorskiego i wciąż pozostają bez odpowiedzi. 

Dalsze funkcjonowanie Studium Polski Podziemnej oraz losy jego bezcennych zbiorów archiwalnych są zagrożone. APELUJEMY o pomoc w naszej walce o ocalenie Studium Polski Podziemnej w Londynie i jego archiwów. Prosimy o przekazanie tej wiadomości zainteresowanym.

W nadziei na zrozumienie i pomoc pozostajemy z wyrazami szacunku,
Członkowie, Wolontariusze i Przyjaciele SPP w Londynie

Studium Polski Podziemnej (SPP), powstało w Londynie w roku 1947. Jest instytucją archiwalną i naukową, w posiadaniu której znajdują się materiały historyczne dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego (Administracji Podziemnej i Armii Krajowej) z okresu II Wojny Światowej. Wśród prominentnych założycieli byli m.in.:Tadeusz Bór-Komorowski, Kazimierz Iranek-Osmecki, Antoni Monter- Chruściel, Andrzej Pomian, Tadeusz Żenczykowski, Tadeusz Pełczyński oraz wielu innych czołowych działaczy Polskiego Podziemia. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt via email: help@studium.org.uk

Skip to content